zadzwoń: +48 579 981 433• napisz: ewaklimek@mp.pl

UZALEŻNIENIA

Problem uzależnienia nie ogranicza się jedynie do tematu sposobu używania substancji. Nie da się oddzielić choroby od osoby, ta choroba wypływa z ciebie.
Uzależnienie często wiąże się z niezdolnością do znoszenia trudnych emocji, trudnościami w relacjach, komunikacji z najbliższymi, zastarzałymi urazami. Utrzymywanie abstynencji w takiej sytuacji jest często bardzo trudne. Ale wysiłek podejmowany w tym kierunku jest ważny.
W terapii zwracamy się w kierunku całej twojej osoby -twoich uczuć, przeżyć, by lepiej zrozumieć co do nich doprowadziło, znaleźć inne sposoby radzenia sobie z nimi, niż tylko przez zagłuszanie ich alkoholem/grami/surfowaniem w internecie.

Osoby zgłaszające się do mnie odkryły, że trudno im się żyje i chcą wziąć odpowiedzialność za to, jak reszta ich życia ma wyglądać. Mają potrzebę nadawania osobistego znaczenia doświadczeniom, refleksji nad własnym życiem.

Terapia którą proponuję pomoże ci odbudować twój świat, twoją wartość jako człowieka, byś mógł na trzeźwo osiagnąć to co dotychczas było możliwe jedynie po alkoholu -radzić sobie z lękiem, złością, poczuciem winy, żalem. Celem terapii jest byś nie miał potrzeby pić, byś mógł świadomie, bez ogłuszania się iść przez życie oraz byś rozumiał co alkohol zastępuje, jaką rolę pełni w twoim życiu

Terapia jest rodzajem odtwarzania i przekraczania problemów jakie napotykasz w relacjach międzyludzkich. Nie jest to łatwa podróż, ale przy obopólnym zaangażowaniu i determinacji z twojej strony twoje życie może stać się lepsze.