zadzwoń: +48 579 981 433• napisz: ewaklimek@mp.pl

TRUDNOŚCI W RELACJACH

Satysfakcjonujące relacje stanowią podstawowe źródło psychicznej równowagi -potrzebujemy innych ludzi, aby czuć się zadowolonym i spełnionym w życiu. Silne i zdrowe relacje zaczynają się od ciebie.
Z trudnymi relacjami, lub ich brakiem, wiąże się bardzo dużo różnych przeżyć, myśli, trudności i emocji, które dławią, obciążają i na zasadzie błędnego koła powodują ograniczanie kontaktów. Odgradzając się od innych, unikasz ryzyka zranienia i bólu, ale tracisz także pozytywne przeżycia.
Może cierpisz bo nie umiesz nawiązywać relacji, unikasz innych osób, bliskości ? Może twoje relacje są chaotyczne, pełne pretensji, złości, albo z kolei czujesz że nie masz w nich nic do powiedzenia?
W moim gabinecie uzyskasz pomoc – czasami trzeba po prostu porozmawiać, żeby „złapać” dystans. Ale możesz poszukiwać głębszej pracy – by zidentyfikować i zmienić wzorce myślenia i zachowania, które ci nie służą. Ważne by wiedzieć kim się jest, być świadomym tego, co cię ukształtowało, jaki jest emocjonalny bagaż, wyniesiony z dzieciństwa, z domu rodzinnego. Warto uświadomić sobie urazy, ukryte uczucia i potrzeby. Gdy wiesz czego pragniesz i co cię w tym ogranicza, to już połowa drogi do dobrych, wzbogacających relacji.