zadzwoń: +48 579 981 433• napisz: ewaklimek@mp.pl

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Zadzwoń, napisz smsa lub maila, zaproponuj odpowiadające ci godziny. Możesz krótko opisać swój problem. Odpowiem w ciągu 24 godzin. Potem spotkamy się na konsultacji

Są elementem wstępnym przed rozpoczęciem terapii. Na pierwszych spotkaniach porozmawiamy o twoich problemach, obawach, nadziejach. Jest to też czas gdy pytam o historię twojego życia. Ustalimy również warunki zapewniające stabilność naszej współpracy.
Konsultacja  trwa 50 minut.

Terapia jest dynamicznym procesem osobistego wzrostu i rozwoju, a czas jej trwania, tak samo jak jej treść, będzie inny dla każdej osoby.
Ogólnie rzecz biorąc, terapia kończy się , kiedy czujesz się bardziej komfortowo ze sobą i w swoich relacjach. Dla niektórych osób może to potrwać kilka lat.

Możesz przychodzić raz w tygodniu lub częściej. Istotne jest, że im intensywniej uczestniczysz, tym więcej skorzystasz z terapii. Twoje sesje będą miały stałe dni i godziny. To pozwala utrzymać koncentrację na procesie dzięki konsekwentności i uważności.

Każda sesja terapeutyczna trwa 50 minut i będziemy się spotykać regularnie.

Rozmawiamy o tym co jest dla ciebie ważne, o twoich myślach, uczuciach. Poznajemy sprawy z wielu stron.  Dyskutujemy. Ja nazywam to, czego sam nie możesz zobaczyć, do czego brakuje ci  słów. Sesja terapeutyczna  to miejsce, w którym zaczniemy rozumieć, jak nieświadome części ciebie wpływają na twoje życie.

Będziemy współpracować jako zespół, a podczas tej podróży będziesz mieć moją niepodzielną uwagę i wsparcie.

Nie musisz. Ale to jest pomocne.

Konsultacja – 150 zł /50 minut.
Terapia – do 150 zł za sesję /50 min (jest zależna od częstości spotkań i ustalana indywidualnie).
Terapia małżeńska – 180 zł /60 min
Opłata może być okresowo zmieniona w sytuacji trudności finansowych. Podczas konsultacji uzgodnimy warunki płatności.

Bardzo różne osoby. Łączy je to że czują cierpienie, dyskomfort, zmagają się z trudnymi emocjami i relacjami.  Większość próbuje zrozumieć problematyczne myśli i uczucia, stara się dowiedzieć, w czym nie pasują do otaczających ich ludzi i świata. Szukają nowych perspektyw na radzenie sobie z konfliktami i sposobów na nawiązywanie głębszych relacji.
 Osoby podejmujące psychoterapię są gotowe na zmiany w swoim życiu, są otwarte na nowe perspektywy i biorą odpowiedzialność za swoje życie.

Długotrwałego rozwiązania problemów psychicznych i emocjonalnych, oraz powodowanego przez nie bólu, nie można osiągnąć wyłącznie za pomocą leków. Jednak leki są w stanie łagodzić objawy, i mogą być pomocne w sytuacji głębokich zaburzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie. W niektórych przypadkach połączenie leków i terapii jest właściwym działaniem.

Każdy przechodzi przez trudne sytuacje życiowe i chociaż mogłeś z powodzeniem pokonywać inne trudności, z którymi się spotkałeś, bywa, że pewne tematy skłaniają cię do szukania pomocy.
Terapia jest przeznaczona dla osób, które mają świadomość, by uzmysłowić sobie, że potrzebują pomocy. I to jest coś, co można podziwiać.

Ludzie rozpoczynają terapię z wielu powodów, od lęku, stresu lub depresji po traumę i żałobę. Niektórzy mogą przechodzić poważną transformację życiową (bezrobocie, rozwód, nowa praca, związek ,narodziny dziecka itp.) lub nie radzą sobie ze stresującymi sytuacjami tak, jak by chcieli. Niektóre osoby potrzebują pomocy w radzeniu sobie z szeregiem innych problemów, takich jak niska samoocena, problemy w relacjach, bezradność, zahamowania w pracy. Inni mogą chcieć/być w momencie, w którym są gotowi/ dowiedzieć się więcej o sobie.
Niezależnie od okoliczności zgłoszenie się na terapię jest pierwszym krokiem do znaczącej zmiany w życiu.

Skuteczna terapia wymaga wysokiego stopnia zaufania gdyż omawiamy bardzo wrażliwe tematy, których często nie poruszałeś z żadną inną osobą. To, o czym rozmawiamy pozostaje tylko między nami.