zadzwoń: +48 579 981 433• napisz: ewaklimek@mp.pl

MOJE PODEJŚCIE

Terapia jest twórczą współpracą, a uważna i wrażliwa relacja jest jej podstawą. Celem jest złagodzenie bólu i cierpienia i  odkrycie twojej własnej drogi do lepszego życia.
Często mówiono nam, że nasze autentyczne pragnienia, cechy, są w jakiś sposób niewłaściwe, nasze uczucia są nieważne, a nasze myśli błędne.  Z czasem przestajemy wierzyć w siebie. Przestajemy siebie słuchać. Życie może stać się pełne wstydu przed oceną, lęku przed kontaktem z drugą osobą, lęku przed popełnieniem błędu, wypełnione poczuciem winy lub może wyczerpywać, przez ciągłe poszukiwanie sukcesu.  Żyjemy głównie dla innych, a przestajemy żyć dla siebie. Dokucza poczucie niezrozumienia, samotność. Te trudności można pokonać jedynie poprzez odkrywanie własnego znaczenia. Gdy staniesz się ważny dla siebie to twoje życie nabierze znaczenia.
Swoją pracę opieram na teorii psychoanalitycznej. Metoda ta, jak żadna inna pozwala na indywidualne podejście do każdej osoby, nie zamyka w schematach poznawczych, jest szansą na poznanie własnych myśli i uczuć, których wcześniej nie byłeś w stanie wyrazić wobec siebie i innych. Nie daję rad,  ani nie mówię ci co robić -to już słyszałeś od wielu osób, lub czytałeś w poradnikach. Zamiast tego poprowadzę cię w eksploracji siebie, pomogę ci znaleźć słowa, byś mógł siebie usłyszeć i zrozumieć. Nie chodzi tylko o to byś poczuł się lepiej, chodzi o to by twoje życie nabrało innego wymiaru.
Moim najważniejszym zadaniem jest pomóc ci w odkryciu potencjału, który masz, byś  mógł lepiej radzić sobie z obecnymi i przyszłymi wyzwaniami.