zadzwoń: +48 579 981 433• napisz: ewaklimek@mp.pl

O MNIE

Zdrowiem psychicznym zawodowo zajmuję się ponad 20 lat. Pracując w ambulatoryjnych, jak i szpitalnych placówkach medycznych, zdobyłam szerokie doświadczenie kliniczne. Swoją drogę w psychoterapii rozpoczęłam od szkolenia w psychoterapii psychodynamicznej, wtedy stawiającej pierwsze kroki w Polsce. Poszukując różnorodności spojrzenia, zdobywałam kompetencje w prowadzeniu terapii integrującej różne nurty /interpersonalnej, zorientowanej na rozwiązaniu, poznawczej, humanistycznej/. Doświadczenia zawodowe i zdobywana wiedza, przekonały mnie do powrotu do myśli psychoanalitycznej i uczynienia psychoterapii psychoanalitycznej stałą częścią mego życia. Przeszłam bardzo wymagające, wieloletnie szkolenie, łączące komponenty kliniczne i akademickie z własną psychoterapią analityczną. Zweryfikowałam mnóstwo potocznych sądów wygłaszanych przez osoby mające z psychoanalizą do czynienia jedynie teoretycznie. Przekonałam się, że prawdziwą pomoc w cierpieniu daje wejrzenie razem z pacjentem w jego wnętrze, zagłębienie się w jego intymne myśli, emocje, towarzyszenie w ich odkrywaniu i doświadczaniu, co jest prawdziwie wyzwalającym i uzdrawiającym doświadczeniem. Rolą psychoterapeuty jest współdzielenie bólu i trudności pacjentów, jest to wyzwaniem i przywilejem wykonywania tej pracy.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jestem jedyną terapeutką psychoanalityczną w powiecie pilskim i przyległych. Pracuję pod stałą superwizją. Decydując się na terapię ze mną, masz pewność mojej wiedzy i doświadczenia.

Wykorzystuję swoje doświadczenie i wiedzę w celu zapewnienia zachęcającego, wzmacniającego i bezpiecznego środowiska terapeutycznego. Oferuję wysoce spersonalizowane podejście dostosowane do każdej osoby. Traktuję każdego pacjenta z szacunkiem i godnością. W moim gabinecie możesz oczekiwać poufności, bezstronności, akceptacji twojej osoby, poszanowania granic intymności psychicznej i cielesnej.

Poszukiwanie pomocy może wymagać dużo odwagi. Ważne jest, aby znaleźć osobę, której możesz zaufać i nawiązać z nią relację.